Scoala Ion Irimescu - Prima pagina Scoala Ion Irimescu - Despre noi Scoala Ion Irimescu - Dotari Scoala Ion Irimescu - Colectiv Scoala Ion Irimescu - Olimpiade si concursuri Scoala Ion Irimescu - Galerie foto

Olimpiade si concursuri
Contact

Scoala Gimnaziala "Ion Irimescu" Falticeni
Str. Nicolae Beldiceanu nr. 23
cod postal: 725200
jud. Suceava, Romania

tel./fax: 0230 - 540561
e-mail: scoala2falticeni@yahoo.com
Web: www.sc2irimescu.ro



Ultima actualizare: 25 aprilie 2014
Olimpiade si concursuri

2012-2013

clasa a III-a S.B.S , prof. inv. primar Budusanu Olimpia, Ivanov Iuliana

Concursul National de matematica EUCLID:
Etapa I - octombrie - Ivanov Stefan -Premiul I  -98p
                              Lemnariu Alexandra - Premiul III - 91p
Concursul National de Evaluare la Limba romana C-tin Nastasescu:
Etapa I - octombrie - Sanduleac Teodora - Premiul I - 100p- medalie de aur
                                   Ivanov Stefan - Premiul III - 98p - medalie de bronz
Concursul National LUMINA MATH:
Etapa I - Premiul I - Ivanov Stefan - 97p
                               Lemnariu Alexandra -  97p
Premiul III - Matei Ciprian - 91p
Etapa finala - clasament national : Lemnariu Alexandra - Premiul I
                                                  Ivanov Stefan - Premiul II

clasa a III-a B, inv. Axinte Nicoleta

Tomegea Alexandru - clasa a III-a B -  locul III (clasament national) - Concursul National de Evaluare in Educatie la Limba si literatura romana - etapa I
Marian Cosmina - clasa a III-a B - Diploma de merit (clasament judetean) - Concursul National de Evaluare in Educatie la Limba ?i literatura romana - etapa I
Aparaschivei Ilie si Fasola Daniela - clasa a III-a B - premiul al III-lea - Concursul International ,,Cu Europa... la joaca - Micul cre?tin"
Haliga Catalina - clasa a III-a B - premiul al III-lea- Concursul National de Matematica Euclid - etapa I
Bigu Aris - clasa a III-a B - mentiune - Concursul National de Matematica Euclid - etapa I
Radasanu Diana - clasa a III-a B - mentiune - Concursul National de Matematica Euclid - etapa a II-a

CLASA a IV-a S.B.S - prof. inv.  primar  CIOCOIU MARIA

PINTILIE SILVIA, Concursul de Matematica "LUMINAMATH",LOCUL I
PINTILIE SILVIA, Concursul National de Evalure in Educatie, sub coordonarea acad. Constantin Nastasescu proba de  Limba si literatura romana, 100  PUNCTE + MEDALIA DE AUR, LOCUL I  - CLASAMENT NATIONAL
PINTILIE SILVIA, Concursul National de Evalure in Educatie proba de  MATEMATICA, 95  PUNCTE LOCUL I  -  CLASAMENT JUDETEAN
FINTINARIU ALEXANDRU, Concursul National de Evalure in Educatie, sub coordonarea acad. Constantin Nastasescu proba de  Limba si literatura romana, 100 PUNCTE  + MEDALIA DE AUR, LOCUL I  - CLASAMENT NATIONAL
SAVA DAN, Concursul National de Evalure in Educatie, sub coordonarea acad. Constantin Nastasescu proba de  Limba si literatura romana, 100 PUNCTE  + MEDALIA DE AUR LOCUL I  - CLASAMENT NATIONAL
UNGUREANU JAQUELINE, Concursul National de Evalure in Educatie, sub coordonarea acad. Constantin Nastasescu proba de  Limba si literatura romana, 95 PUNCTE LOCUL I   - CLASAMENT JUDETEAN

2011-2012

Clasa I S.B.S. - prof.inv.primar Suliman Carmen, Morosan Silvia

Onofrei Alexandru: I Comper- matematica, etapa nationala; I Comper- limba romana , etapa nationala; Evaluare in educatie-matematica I (medalie de argint, clasament national); I (medalie de aur) -Evaluare in educatie-limba romana(clasament national); I(medalie de aur)-Euclid, etapa a II-a; M- Euclid, etapa a III-a;
Gavrilut Delia: I Comper- matematica, etapa nationala; I (medalie de aur) -Evaluare in educatie-limba romana(clasament national); I(medalie de aur)-Euclid, etapa a II-a; I-Concurs judetean "Toamna, prietena copiilor"(creatie plastica); II- Concurs national "Martisoare si oua rosii noi am pregatit" (creatie plastica);
Suliman Teodor: I Comper- limba romana, etapa nationala; I (medalie de aur) -Evaluare in educatie-limba romana(clasament national);  II- Euclid, etapa a II-a; I-Concurs judetean "Toamna, prietena copiilor"(creatie plastica); II- Concurs national "Martisoare si oua rosii noi am pregatit" (creatie plastica); M- Concurs international "Odata ca niciodata" (creatie plastica); I- Concurs international "Invierea in culori" (creatie plastica);
Lemni Cezar: I Comper- matematica, etapa nationala; I (medalie de aur) -Evaluare in educatie-limba romana(clasament national); I(medalie de aur)-Euclid, etapa a II-a; M- Euclid, etapa a III-a;
Murariu Iustina: I Comper- matematica, etapa nationala;
Anton Sarah: Mentiune-Evaluare in educatie-limba romana(clasament national); III- Euclid, etapa a II-a
Nechita Alexandra: III(medalie de bronz)-Evaluare in educatie-limba romana(clasament national); III- Euclid, etapa a II-a;
Bujor Iustina: III- Euclid, etapa a II-a; II- Concurs international "Invierea in culori" (creatie plastica);
Bocanci-Soldanescu Iulian: III-Concurs judetean "Toamna, prietena copiilor"(creatie plastica); III- Concurs international "Invierea in culori" (creatie plastica);
Vasiliu Matei: I (medalie de aur) -Evaluare in educatie-limba romana(clasament national)
Craciun Andreea: III- Euclid, etapa a II-a;
Lupu Viviana: I(medalie de argint)- Euclid, etapa a II-a;
Mitocaru Davide: I(medalie de argint)-Euclid, etapa a II-a;
Pelin Ecaterina: I(medalie de aur)-Euclid, etapa a II-a;
Nitu Florin: I-Concurs judetean "Toamna, prietena copiilor"(creatie plastica);
Ruscanu Andreea: II-Concurs judetean "Toamna, prietena copiilor"(creatie plastica);
Cornea Stefania: M Concurs national "Prietenia" (creatie plastica);
Constantin Daria: III-Concurs national "Martisoare si oua rosii noi am pregatit" (creatie plastica);
Zancu Daniela: III- Concurs international "Invierea in culori" (creatie plastica);

CLASA a II-a S.B.S - prof. inv. primar Budusanu Olimpia, Ivanov Iuliana

Concursul National de matematica EUCLID:
etapa a II-a  Ivanov Stefan - Premiul II medalie de argint
                   Lemnariu Alexandra - Premiul II medalie de argint
etapa a III-a Ivanov Stefan - Premiul III medalie de bronz
                   Lemnariu Alexandra - Premiul II medalie de argint

Concursul National de Evaluare la Limba romana C-tin Nastasescu:
-etapa a III-a  Ivanov Stefan - Premiul I medalie de aur - 100p
Matei Ciprian - Premiul III medalie de bronz - 97 p

Concursul National SMART :
Premiul I 100p- Limba romana: Lemnariu Alexandra, Ivanov Alexandra, Aldea Nicole ,Nistor Loredana, Sanduleac Teodora, Trifina Ioana
Premiul II - Virlan Bogdan, Negru Rares, Pintilie Sorana, Bold Iustina
Premiul III - Scripca Alexandra, Morosan Bianca, Lungu Robert

Matematica - 100p Premiul I :Ivanov Alexandra, Ivanov Stefan, Lemnariu Alexandra, Matei Ciprian, Radu Adrian, Apetri Antonio, Sanduleac Teodora
Premiul II : Bertea Alexandru, Virlan Bogdan, Negru Rares, Aldea Nicole, Aioani Catalin, Capra Mihai, Cicu Alessia

Cultura Generala - Premiul I : Lemnariu Alexandra, IvanovAlexandra, Radu Adrian, Ivanov Stefan
Concursul national EUROSCOLARUL :
Premiul I : Lemnariu Alexandra, Ivanov Stefan, Ivanov Alexandra, Bold Iustina, Capra Mihai,Trifina Ioana, Morosan Bianca
Premiul II : Cicu Alessia, Pintilie Sorana, Negu Rares, Virlan Bogdan, Nechifor Fabiana, Radu Adrian

Concursul National EUROJUNIOR :
Premiul I : Bold Iustina, Ivanov Alexandra, Ivanov Stefan,
Premiul II : Radu Adrian, Sanduleac Teodora, Aldea Nicole, Capra Mihai, Pintilie Sorana

CLASA a III-a S.B.S - prof. inv.  primar  CIOCOIU MARIA

PINTILIE SILVIA, Concursul National de Evalure in Educatie, sub coordonarea acad. Constantin Nastasescu proba de  Limba si literatura romana, LOCUL I  - CLASAMENT NATIONAL
PINTILIE SILVIA, Concursul National de Matematica "Euclid",MENTIUNE
PINTILIE SILVIA, Concursul SMART, proba de Matematica, Premiul I, 100 puncte
PINTILIE SILVIA, Concursul SMART, proba de Limba Romana, Premiul I,  100 puncte
PINTILIE SILVIA, Concursul International CU EUROPA.LA JOACA EUROSCOLARUL, Premiul I + Premiul Special
UNGUREANU JAQUELINE, Concursul National de Evalure in Educatie, sub coordonarea acad. Constantin Nastasescu proba de  Limba si literatura romana, LOCUL I  - CLASAMENT JUDETEAN
UNGUREANU JAQUELINE, Concursul SMART, proba de LIMBA ROMANA, Premiul III, 100 puncte
UNGUREANU JAQUELINE, Concursul SMART, proba de Matematica, Premiul II, 96 puncte
RAILEANU FLAVIANA, Concursul SMART, proba de Limba Romana           Premiul I, 100 puncte
BLANARIU JESSICA, Concursul SMART, proba de Limba Romana   Premiul II,  100 puncte
VIRVARA IOANA, Concursul SMART, proba de Matematica           Premiul II, 96 puncte
VIRVARA IOANA, Concursul International CU EUROPA.LA JOACA EUROSCOLARUL, Premiul II
MAXIM IULIANA, Concursul SMART, proba de Matematica, Premiul II, 95 puncte
BIRSANU COSMINA, Concursul International CU EUROPA.LA JOACA EUROSCOLARUL, Premiul I
PASTRAVANU ANDREEA, Concursul International CU EUROPA.LA JOACA EUROSCOLARUL, Premiul III
TORZ FABIAN, Concursul International CU EUROPA.LA JOACA EUROSCOLARUL, Premiul III
PAOLETTI ALESSANDRO, Concursul International CU EUROPA.LA JOACA EUROSCOLARUL, Premiul III
ZANCU IOACHIM, Concursul International CU EUROPA.LA JOACA EUROSCOLARUL, Premiul III
SPIRIDON IOAN, Concursul International CU EUROPA.LA JOACA EUROSCOLARUL, mentiune
ONOFREI ALEXANDRU, Concursul International CU EUROPA.LA JOACA EUROSCOLARUL, mentiune

Clasa a IV a B  - prof. Filipciuc Gabriela

Irina Alexandru
premiul I: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL", Faza I, nov. 2011
premiul III: Concursul  National de Matematica Euclid, Etapa I, 5 nov. 2011
premiul II (medalie de bronz): Concursul  National de Matematica Euclid, Etapa a II a, 28 ian 2012
premiul III: Concursul  National de Matematica Euclid, Etapa a III a, 5 mai 2012
mentiune: Concursul Interjudetean de Matematia Sinus, editia a VII a, 19.nov. 2011

Mayer Franz  
premiul II: Concursul  National de Matematica Euclid, Etapa a III a, 5 mai 2012
premiul II: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza I, nov. 2011
premiul II: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza a III a, martie 2012
mentiune: Concursul  National Interdisciplinar  EUROJUNIOR, nov. 2011
92 puncte: Concursul Scolar National de Competenta si Performanta Comper, etapa I, 2011-2012
106,25puncte: Concursul Cangurul, 17 apr. 2012

Pelin Theodor
premiul I: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza I, nov. 2011
premiul I: Simpozionului International Suceava,  Sectiunea elevi- creatie  plastica ,,Zambet pentru Europa", 5 mai 2012

Iordachescu Antonia
premiul II: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza I, nov. 2011
premiul II: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza a III a, martie 201
premiul II (medalia de argint): Concursul  National Interdisciplinar  EUROJUNIOR, nov. 2011
premiul III:Concursul  National de Matematica Euclid, Etapa a III a, 5 mai 2012
mentiune:Olimpiada Nationala de Ed. Civica-faza judeteana, feb. 2012
96,5 puncte: Evaluare in Educatie la Lb. si literatura romana, etapa a II a, 25.02.2012

Baltariu Ilinca  
premiul I:Concursul interscolar cu participare nationala  ,,Magia Martisorului", editia a IV a, martie 2012
premiul III:Concursul  National de Creatie  Artistico- Plastica ,, Simfonii de primavara", editia a IV a, martie 2012
mentiune: Olimpiada Nationala de Ed. Civica-faza judeteana, feb. 2012
mentiune: Concursul  National Interdisciplinar  EUROJUNIOR, nov. 2011
94,5 puncte: Evaluare in Educatie la Lb. si literatura romana, etapa a II a, 25.02.2012

Huma Lucia
premiul I:Concursul interscolar cu participare nationala  ,,Magia Martisorului", editia a IV a, martie 2012
premiul II: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza a III a, martie 2012
mentiune:Olimpiada Nationala de Ed. Civica-faza judeteana, feb. 2012
96 puncte: Concursul Scolar National de Competenta si Performanta Comper, etapa I, 2011-2012

Martiniuc Antonia
premiul I:Concursul  National de Creatie  Artistico- Plastica ,, Simfonii de primavara", editia a IV a, martie 2012
premiul III:Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza I, nov. 2011
mentiune:Olimpiada Nationala de Ed. Civica-faza judeteana, feb. 2012

Matei Valentina
premiul III:Concursul  National de Creatie  Artistico- Plastica ,, Simfonii de primavara", editia a IV a, martie 2012
premiul III: Concursul  National de Matematica Euclid, Etapa a III a, 5 mai 2012
mentiune: Olimpiada Nationala de Ed. Civica-faza judeteana, feb. 2012
mentiune: Concursul  National Interdisciplinar  EUROJUNIOR, nov. 2011

Rotaru Dragos  
premiul I:Concursul interscolar cu participare nationala  ,,Magia Martisorului", editia a IV a, martie 2012

Constantin Denisa
premiul I:Concursul interscolar cu participare nationala  ,,Magia Martisorului", editia a IV a, martie 2012

Anton Claudia
premiul I: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza a III a, martie 2012
premiul II: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza I, nov. 2011

Craciun Radu
premiul III: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL", Faza I, nov. 2011
mentiune: Concursul  National Interdisciplinar  EUROJUNIOR, nov. 2011
108,75 puncte: Concursul Cangurul, 17 apr. 2012

Pricop Iulia
premiul II: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL",  Faza a III a, martie 2012
premiul III: Concursul International ,, CU EUROPA.LA  JOACA -EUROSCOLARUL", Faza I, nov. 2011


Arhiva rezultatelor la olimpiade si concursuri 2005-2011





 
Scoala nr.2 -  Ion Irimescu - Falticeni
  Site dezvoltat de Farado.ro